teisipäev, 10. september 2013

SEB Tallinna Maraton 2013

Pühapäeval, 8.09, toimus kogu Balticumi suurim jooksupidu. Tallinna maratonil osales rohkem, kui 20 000 inimesi ja nende seas olid ka sillamäe sportlased.

Tallinna maratoni võitis Etioopia maratoonar Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:15.01. Samuti võistlesid seal Vjatšeslav Košelev, Anton Salinin, Deniss Košelev, Ainar Veskus, Kirill Boržitski ning Aleksandr Kozinets

Parima aega näitas Vjatšeslav, kuid ei olnud see aeg, mida tahtis ta ära joosta. "Jalad olid nii kinnised, et üldse ei saanud korralikult joosta" ütles ta. Tema finiši aeg oli 3:05.26. Elus esimese maratoni tegi Anton Salinin ka ära. Rahuliku tempoga jõudis ta finišisse ajaga 3:12.45. Ainar Veskuse aeg oli 3:27.03, Kirill Boržitski aeg oli 4:10.48 ning Aleksandr Kozinets näitas aega 4:24.10. Deniss Košelev pärast pool maad (1:22.24) astus kõrvale.

Maratoni tulemused

10 km distantsil Sillamäelt pärit Nikolai Vedehin saavutas kõrge 3.koha isikliku rekordiga 30.58. Ksenia Savtšenko üldarvestuses sai 438. koha ning naiste seas 35.koha ajaga 46:11. Võistles ka tuntud sillamäe käija Margarita Kozlova, kelle aeg oli 54:45. Samuti jooksis ka Sillamäe Kalevi treener Svetlana Košeleva, kes lõpetas oma jooksu ajaga 1:04.13.